google analytic
  • سوالی دارید؟
  • ۰۹۳۵-۲۲۳-۶۲۷۲
  • info@icc-aria.ir

هیچ نتیجه ای یافت نشد ! ...

معرفی چند افزونه کاربردی VsCode قسمت اول

معرفی چند افزونه کاربردی VsCode قسمت اول

Visual Studio Code یک ویرایشگر متن است که توسط مایکروسافت برای ویندوز ، لینوکس و macOS ساخته شده است.
ویژگی هایی که ویژوال استودیو کد به صورت پیش فرض دارد فقط برای شروع کار است. بسته های افزودنی در vscode  به شما امکان می دهد زبانها ، debugger ها و ابزارهایی را برای پشتیبانی از پروژه های مختلف و عملکرد های متفاوت را به vscode اضافه کنید و محیط و عملکرد خود را ارتقا دهید. مدل توسعه پذیری غنی VS Code به نویسندگان برنامه های افزودنی اجازه می دهد تا مستقیماً به UI کد VS متصل شوند و از طریق API بتوانند تغییراتی که لازم است را ایجاد و ابزار های گوناگون طراحی کنند.

اما در این پست می خواهیم به بررسی چند افزودنی کاربردی در vscode بپردازیم:

GitLens — Git supercharged

GitLens یک برنامه افزودنی منبع باز است که توسط Eric Amodio ایجاد شده است.
GitLens به شما کمک می کند کد را بهتر درک کنید. به شما اجازه می دهد تا به سرعت نگاه کنید به اینکه چه کسی ، چرا ، و چه زمانی یک خط یا کد بلوک تغییر کرده است. یک نمای کلی از چگونگی تکامل کد دریافت کنید. با استفاده از این افزونه بدون دردسر تاریخچه و تکامل یک پایگاه کد را جستجو کنید.

برای کسانی که به منبع باز کمک می کنند بسیار مفید است. این برنامه افزودنی همچنین اطلاعاتی در مورد مشارکت کننده و تاریخ مشارکت را فراهم می کند. این آخرین افزونه Git است که می توان از قبل استفاده کرد. برای نصب GitLens یا اطلاعات بیشتر در مورد آن ، به اینجا مراجعه کنید.

 

Visual Studio IntelliCode

افزونه Visual Studio IntelliCode ویژگی های توسعه به کمک AI را برای توسعه دهندگان Python ، TypeScript / JavaScript و Java در Visual Studio Code ، با بینش مبتنی بر درک متن کد شما همراه با یادگیری ماشین را  فراهم می کند.

 

Beautify

این فزونه برای قالب بندی فایل هایی مانند HTML استفاده می شود. کد فرمت نشده در این پرونده ها توسط این افزونه به کد قابل خواندن با قالب بندی تبدیل می شود. جاوا اسکریپت ، JSON ، CSS ، Sass و HTML در Visual Studio Code را می تواند برای شما قالب بندی و زیبا سازی نماید.

 

Terminal

اجرای دستورات ترمینال مستقیما از محیط ویرایش متن. این افزونه به شما اجازه کنترل و اجرای دستورات ترمینال از طریق ویرایشگر متن را می دهد.

Tabnine

افزونه Visual Studio Code TabNine ، تکمیل خودکار پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی برای همه زبان های برنامه نویسی است. TabNine با خواندن .gitignore یا دیگر فایل ها کل پروژه شما را نمایه سازی می کند و مشخص می کند که کدام پرونده ها را فهرست بندی کنید.

  • نام متغیرهای طولانی را با استفاده از حداقل فشار کلیدها و استفاده از موتور تکمیل mnemonic وارد کنید.
  • پیکربندی صفر TabNine خارج از جعبه کار می کند.
  • بسیار پاسخگو: لیستی از پیشنهادات را در کمتر از 10 میلی ثانیه تولید می کند.
     

Live SASS Compiler

یک افزونه VSCode که به شما کمک می کند تا پرونده های SASS / SCSS خود را در زمان واقعی با بارگیری مجدد مرورگر مستقیم ، به پرونده های CSS کامپایل / ترانسپیل کنید.

 

 

ثبت دیدگاه
نام *
ایمیل*
دیدگاه *
0دیدگاه