نحوه نصب پیش نیاز ها و محیط برنامه نویسی

 • مدرس: علی بیگدلی
 • تاریخ انتشار: Aug 25, 2020

دانلود نرم افزار Arduino (IDE) آخرین نسخه از صفحه دانلود را دریافت کنید. شما می توانید بین Installer (.exe) و بسته های Zip را انتخاب کنید. ما پیشنهاد می کنیم از اولین برنامه استفاده کنید که مستقیما همه چیز را برای استفاده از نرم افزار Arduino (IDE)، از جمله درایورها، به طور مستقیم نصب می کند. با بسته Zip شما نیاز دارید که درایور را به صورت دستی نصب کنید. فایل zip نیز مفید است اگر می خواهید یک نصب قابل حمل ایجاد کنید.

در صفحه دانلود با موارد زیادی برخورد خواهید کرد که بر اساس سیستم عامل خود می بایستی عمل کنید:

 • ویندوز

 1. قبل از هر چیزی اقدام به دانلود بسته نصبی آردینو کنید.
 2. پس از اتمام دانلود، نصب را ادامه دهید و پس از اخطار سیستم عامل، لطفا روند نصب را رد کنید.
   
 3. اجزای نصب را انتخاب کنی
  د

 4. دایرکتوری نصب را انتخاب کنید (پیشنهاد می کنیم که یکی از موارد پیش فرض را نگه دارید)

 5. این فرایند تمام فایلهای مورد نیاز را برای انجام درست نرم افزار Arduino (IDE)

 

 • لینوکس

 1. آخرین نسخه از صفحه دانلود را دریافت کنید. شما می توانید نسخه های 32، 64 و ARM را انتخاب کنید. بسیار مهم است که نسخه مناسب برای توزیع لینوکس خود را انتخاب کنید. با کلیک بر روی نسخه انتخاب شده شما را به صفحه کمک مالی می آورد و سپس می توانید فایل را باز کنید یا ذخیره کنید. لطفا آن را در رایانه خود ذخیره کنید.

 2. بسته را استخراج کنید فایل فشرده شده است و شما باید آن را در یک پوشه مناسب استخراج کنید، به خاطر داشته باشید که از آنجا اجرا می شود.

 3. اجرای اسکریپت نصبپوشه arduino-1.x.x را که توسط فرآیند استخراج ایجاد شده است باز کنید و فایل نصب.sh را شناسایی کنید. روی آن کلیک راست کرده و از منوی متنی گزینه Run in Terminal را انتخاب کنید. فرایند نصب به سرعت به پایان خواهد رسید و شما باید یک آیکون جدید بر روی دسکتاپ خود پیدا کنید.


  اگر گزینه ای برای اجرای اسکریپت از منوی متنی پیدا نکنید، باید یک پنجره ترمینال را باز کنید و به پوشه arduino-1.x.x بروید. دستور ./install.sh را تایپ کنید و منتظر بمانید تا فرآیند انجام شود. شما باید یک نماد جدید روی دسکتاپ خود پیدا کنید.

  نکات مهم استفاده در لینوکس: ممکن است اتفاق بیافتد زمانی که یک طرح را آپلود میکنید - بعد از اینکه بورد و پورت سریال را انتخاب کردید، یک خطا دریافت می کنید خطا در باز کردن پورت سریال ... اگر این خطا را دریافت کنید، باید مجوز پورت سریال را تنظیم کنید. ترمینال باز و نوع: ls -l /dev/ttyACM* شما چیزی شبیه به: crw-rw---- 1 root dialout 188, 0 5 apr 23.01 ttyACM0 "0" در انتهای ACM ممکن است یک عدد متفاوت باشد، یا چندین ورودی ممکن است بازگردانده شود. اطلاعاتی که ما نیاز داریم "dialout" (صاحب گروه فایل است). حالا ما فقط باید کاربر خود را به گروه اضافه کنیم: sudo usermod -a -G dialout که <username> نام کاربری لینوکس شماست برای تغییر این اثر باید مجددا از سیستم خارج شوید و مجددا وارد شوید.


پس از این روش، شما باید بتوانید به صورت طبیعی ادامه دهید و طرح را به بوردخود آپلود کنید یا از مانیتور سریال استفاده کنید.  

 • مکینتاش

برای نصب آردینو در مکینتاش ابتدا بایستی نسخه مربوط به سیستم عامل خود را از صفحه دانلود آردینو دریافت کنید. سپس پس از دریافت آرشیو مورد نظر محتویات آن را استخراج کنید.

حال فایل مورد نظر را به پوشه application های سیستم عامل منتقل کنید.

پروسه نصب به همین سادگی اتفاق افتاد.

ثبت دیدگاه
نام *
ایمیل*
دیدگاه *
4دیدگاه
 • یوسف فتحی
  2 years, 4 months ago

  سلام سئوالی داشتم.
  آیا میشه از این برد برای کنترل بازو بسته شدن ۵ تا در استفاده کرد؟
  بفرض سالنی داریم ک ۵ یا ۶ درب بهش باز میشه. در حالت عادی تمام دربهابسته هستن و چراغ بالای دربها سبز هستن. یکی از دربها ک باز بشه ۵ تای مابقی قفل بشه و چراغ بالای دربها قرمز بشه و پس از بسته شدن درب دوباره سبز بشه. در موقع حالت اضطراری مثل آتش سوزی با فشردن چند ثانیه ای دکمه همه درها باز بشه.

  • علی بیگدلی
   2 years, 4 months ago

   امکانش هست و عملا پروژه ساده ای هستش

 • Alireza Sefareshi
  2 years, 6 months ago

  PERFECT:)

  • علی بیگدلی
   2 years, 6 months ago

   Thank you, hope it comes handy for ya