کنترل پایه های خروجی

 • مدرس: علی بیگدلی
 • تاریخ انتشار: Aug 25, 2020

LED ها چراغ های کوچکی هستند، چراغ های قدرتمندی که در بسیاری از برنامه های مختلف استفاده می شوند. برای شروع، ما بر روی چشمک زدن LED با میکروکنترلرها کار خواهیم کرد.که به همان معنای روشن و خاموش شدن LED است. درک این مسئله پایه شما را در مسائل بزرگتر که استفاده های پیچیده تر از این چراغ ها را در بر خواهد داشت یاری می دهد. شما به اجزای زیر نیاز دارید:

 • 1 × Breadboard
 • 1 × Arduino Uno R3
 • 1 × LED
 • 1 × 1KΩ Resistor
 • 2 × Jumper

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید اتصالات مورد نیاز برای این پروژه کوچک را ایجاد کنید.

توجه - برای پیدا کردن قطب یک LED، نگاهی نزدیک به آن کنید. پایه کوتاه تر نشانگر قطب منفی LED و پایه بلند تر نشانگر قطب مثبت آن می باشد.

قطعاتی مانند مقاومت می بایست پایه هایشان به زاویه 90 درجه خم شوند تا بتوانند مناسب سوکت های برد بورد باشند. شما همچنین می توانید ترمینال ها و اتصالات را کوتاه تر کنید.

و در نهایت نیاز به قطع کدی برای کنترل LED می باشد. که برای این شرایط ما در نظر داریم که یک LED چشمک زن را ایجاد کنیم که به صورت مرتب و در بازه های زمانی مشخص روشن و خاموش می شود.اما قبل از این کار با تابعی آشنا می شوید به نام digitalWrite() که برای فعال کردن پایه ها استفاده می شود. اما قبل از آن می بایست که پایه مورد نظر به مود OUPUT تغییر یابد. که با استفاده از تابع pinMode() در تابع Setup قابل انجام است. pinMode (2، OUTPUT) - قبل از اینکه شما بتوانید از یک پین آردوینو استفاده کنید، باید Arduino Uno R3 را به صورت INPUT یا OUTPUT بگویید. ما از یک تابع ساخته شده در "pinMode () برای انجام این کار استفاده می کنیم. digitalWrite (10، HIGH) - هنگام استفاده از یک پین به عنوان OUTPUT، می توانید آن را به HIGH (خروجی 5 ولت) یا LOW (خروجی 0 ولت) دهید. مثال:

void setup() { // initialize digital pin 13 as an output.
  pinMode(10, OUTPUT);
}

// the loop function runs over and over again forever

void loop() {
  digitalWrite(10, HIGH); // turn the LED on (HIGH is the voltage level)
  delay(1000); // wait for a second
  digitalWrite(10, LOW); // turn the LED off by making the voltage LOW
  delay(1000); // wait for a second
}

 

ثبت دیدگاه
نام *
ایمیل*
دیدگاه *
2دیدگاه
 • Alireza Sefareshi
  2 years, 1 month ago

  سلام اقای بیگدلی خیلی تدریس شما عالی و من هم یک کد نوشتم خیلی متشکرم فقط لطف کنید و بگویید که برای جلسه بعد به چه چیز های الکتریکی نیاز داریم

  • علی بیگدلی
   2 years, 1 month ago

   خیلی ممنونم نظر لطفتونه
   واقعیت مدت زمانی هستش که داریم روی پلتفرم نرم افزار و سخت افزاری خودمون کار می کنیم و به زودی معرفی میشه و عملا سخت افزار و نرم افزار توسعه رو در اختیار عموم قرار میدیم. اما درباره ادامه آموزش بحث استفاده از المان ها و سنسور ها هستش که در هر قسمت پوشش داده شده و کافیه که ببینید و همراه با ویدئو و داکیومنت پیش برید