ایجاد صفحه گرافیکی برای کنترل پایه ها

  • مدرس: علی بیگدلی
  • تاریخ انتشار: Aug 26, 2020

حال زمان آن رسیده تا از گره های رزبری به خصوص خروجی استفاده کرده و به سادگی چراغی را کنترل کنیم

ابتدا اتصالات را بر اساس شماتیک زیر ایجاد نمایید. البته استفاده از هر پین برای پروژه خود بستگی به شما دارد و می بایست مبتنی بر آن برنامه را نیز تغییر دهید.

آماده سازی گره کنترل GPIO

گره خروجی را به صفحه خالی وسط بکشید.

روی گره دوبار کلیک کنید و یک جعبه ظاهر می شود تا به شما امکان پیکربندی گره را بدهید. پین GPIO را به GPIO17 تغییر دهید و حالت پین Initialise را علامت بزنید ؟. تنظیمات سطح اولیه پین را در پایین بگذارید. به گره یک نام بدهید - ما آن را Green LED می نامیم زیرا LED ای که استفاده کردیم سبز بود اما اگر رنگ شما متفاوت است ، نام آن را تغییر دهید. پس از پایان کار ، روی انجام شد کلیک کنید.

 کنترل با استفاده از گره Inject

برای روشن و خاموش شدن LED ، به ورودی نیاز داریم. در Node-RED می توانیم پیام ها را به جریان تزریق کرده و در نتیجه باعث وقوع اتفاقاتی شویم. گره inject را روی جریان بکشید.

بر روی گره تزریق دوبار کلیک کنید. از منوی کشویی کنار Payload برای تغییر نوع داده به رشته و نوع 1 را در کادر Payload استفاده کنید - این پیام خواهد بود. در کادر Name نوع را تایپ کنید. انجام شد را فشار دهید.

 مراحل قبلی را تکرار کنید و گره دیگری را ایجاد کنید ، به جز این بار 0 را به عنوان پیام payload اضافه کنید و این گره را خاموش صدا کنید.

اکنون به دنبال نقطه خاکستری در سمت راست گره های تزریق باشید. کلیک کنید و از نقطه خاکستری روی گره On به نقطه خاکستری گره LED خود بکشید و آنها را به هم متصل کنید. این کار را برای گره Off انجام دهید ، همچنین آن را به گره LED متصل کنید.

 جریان ما به پایان رسیده است ، بنابراین می توانیم آن را مستقر کنیم. بر روی دکمه بزرگ قرمز Deploy در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. باید پیامی در بالا ظاهر شود که با عنوان "با موفقیت استقرار یابد". این شبیه فشار دادن پرچم سبز در Scratch یا F5 برای اجرای کد شما در پایتون است.

اکنون روی مربع آبی سمت چپ گره On کلیک کنید تا پیام 1 تزریق شود. گره LED سبز پیام را دریافت می کند و LED شما باید روشن شود. باید بتوانید با کلیک روی مربع آبی رنگ روی گره خاموش ، که پیام 0 را تزریق می کند ، LED را خاموش کنید.

 خوب به قطعیت متوجه شدید که اگر به جای inject ها از button در رابط dashboard استفاده نمایید و payload ها را مشابه قرار دهید می توانید پایه ها را با استفاده از رابط گرافیکی کنترل نمایید.

ثبت دیدگاه
نام *
ایمیل*
دیدگاه *
0دیدگاه