تفاوت armbian و Rapbian و دیگر سیستم عامل ها

  • مدرس: علی بیگدلی
  • تاریخ انتشار: Aug 26, 2020

Armbian Linux چیست؟

Armbian Linux تصاویر بهینه شده دبیان و اوبونتو لینوکس را برای SBC های مبتنی بر ARM فراهم می کند. یک اکوسیستم باورنکردنی از سیستم عامل های کوچک محاسباتی وجود دارد که گزینه های قدرتمندی برای Raspberry Pi هستند. مأموریت Armbian ارائه یک سیستم یکنواخت است که قابل اجرا باشد در هر یک از ده ها کامپیوتر تک برد ARM که از سیستم عامل غافل شده اند.

چالش ها

Armbian نقطه مقابل Raspbian است
Raspbian ده ها مشارکت کننده دارد که می توانند روی یک پلت فرم SBC واحد تمرکز کنند. Armbian دوازده همکاری دارد که در 100+ SBC در 30 سیستم عامل تمرکز می کنند.

تعادل و توسعه و پشتیبانی

با توجه به نکته بالا ، منابع نازک هستند. توسعه دهندگان Armbian باید بر مأموریت اصلی حفظ پلت فرم Armbian Build متمرکز شوند. ما برای حمایت از یکدیگر به شدت به سایر اعضای جامعه اعتماد می کنیم. اگرچه Armbian بسیاری از ویژگی های کاربر پسند را ارائه می دهد ، واقعیت این است که Armbian برای کاربران پیشرفته تر است. اگر واقعاً با SBC خود دست و پنجه نرم می کنید ، ممکن است بخواهید ابتدا با Raspbian Linux در Raspberry Pi راحت تر شوید.

تعداد بیشتری SBC به طور مداوم به بازار می آیند

تولید کنندگان SBC یا بورد های کامپیوتری تک صفحه و TV Box عاشق طراحی و ارسال محصولات جدید هستند. متأسفانه آنها دوست ندارند وقت خود را صرف نرم افزار كنند و در عوض به پروژه هاي اجتماعي مانند Armbian براي پر كردن خلا متكي هستند.

فواید

  • ساده

پوسته BASH ، برنامه های استاندارد دبیان / اوبونتو. ویژگی های معمول و خاص می توانند با کمترین ابزار مبتنی بر منو باشند. ورود از طریق سریال ، HDMI / VGA یا SSH امکان پذیر است.

  • سبک

بدون نرم افزارهای جاسوسی و جاسوسی. سرویس های ویژه کاملا اختیاری هستند. مناسب برای تازه واردان و متخصصان

  • بهینه شده

یک تصویر توزیع شده به اندازه واقعی داده متراکم می شود و از حدود 1G شروع می شود. اندازه برای استفاده از کارت SD بهینه شده است. هرچه بزرگتر بهتر. بعداً نصب برنامه ها باعث کاهش شدید عمر کارت SD شما می شود. آنها برای این نوع استفاده طراحی نشده اند.

  • سریع

صفحه ها در سطح هسته و فضای کاربری بهینه شده اند. بهینه سازی DVFS ، ذخیره سازی حافظه ، ذخیره حافظه پروفایل مرورگر ، تنظیم میزان استفاده از مبادله ، تأخیر در انجام زباله. سیستم ما تقریباً فقط خواندنی اجرا می شود و تقریباً در هر مورد یکی از سریعترین لینوکس ها برای بسیاری از تابلوهای توسعه است.

  • امن است

سطح امنیتی در سطح دبیان / اوبونتو موجود است و با ابزار پیکربندی می توان آن را سخت کرد. این یک نقطه شروع خوب برای استفاده های صنعتی یا خانگی است. این سیستم بطور منظم توسط افراد متخصص در جامعه بازرسی می شود. هر ساخت پایدار رسمی کاملاً آزمایش شده است. تصاویر یک پایگاه مستقیم برای همه سازندگان شخص ثالث است.

  • پشتیبانی

ارائه به روزرسانی های طولانی مدت ، رفع مشکلات امنیتی ، مستندات ، پشتیبانی کاربر.

  • هوشمندانه

درک عمیق نحوه کار بردها ، نحوه کار سیستم عامل و چگونگی طراحی سخت افزار برای عملکرد بهتر. در طراحی صفحه نقش دارد. از اوایل دهه 90 در Linux تجربه داشته باشید. از سال 2013 در تابلوهای توسعه ARM متخصص است.

  • متن باز

توسعه ، نگهداری و توزیع هسته اسکریپت و منبع ساخت منبع آزاد برای بیش از 30 هسته مختلف لینوکس ARM و ARM64. ابزارهای قدرتمند ساخت و توسعه نرم افزار. می تواند در حالت کاملاً موازی اجرا شود. می تواند زیر داکر اجرا شود.

ثبت دیدگاه
نام *
ایمیل*
دیدگاه *
0دیدگاه