نحوه نصب سیستم عامل بر روی بورد Orangepi

  • مدرس: علی بیگدلی
  • تاریخ انتشار: Aug 26, 2020

  

خوب تا حدودی با کلیات بور orangepi آشنا شدیم اما حالا باید با نحوه استفاده از اون روبرو بشیم. در این قسمت تلاش می شود که در ساده ترین حالت سیستم عامل پایه و محبوب armbian را بر روی رزبری نصب و پیاده سازی کنیم و کلیات این سیستم عامل رو مورد بررسی قرار بدیم. البته هنوز در ابتدای راه هستیم و قرار نیست همه امکانات همین الان بررسی بشن.

پیش نیاز های این قسمت
  • دانود سیستم عامل armbian از وبسایت www.armbian.com
  • دانلود نرم افزار ETCHER
نحوه پیاده سازی
نحوه ساخت سیستم عامل قابل بوت armbian  بر روی SD Card

فایل حاوی سیستم عامل armbian را می بایست از سایت www.armbian.com دانلود نمایید.سپس sd card رو با استفاده از هر مبدلی که دارید به لپتاپ و یا کامپیوتر خود متصل کنید.به عنوان مثال می خواهیم برای بورد orangepi zero سیستم عامل مد نظر را دانلود نماییم.

برای استفاده از این روش کافیست که نرم افزار Etcher را دانلود و نصب نمایید. سپس برنامه را باز نمایید و در صفحه زیر با انتخاب فایل حاوی سیستم عامل و دستگاه مورد نظر برای نوشتن اطلاعات اقدام نمایید.

پس از اتمام کار SDCARD را در جایگاه حافظه orangepi قرار دهید و دستگاه را روشن نمایید. در حین روشن شدن با چندین صفحه مواجه می شوید که در ادامه آموزش به شما نشان خواهیم داد. در نظر داشته باشید در صورتی که از بورد orangepi zero و موارد این چنینی استفاده می کنید برای دسترسی به صفحه نمایش گرافیکی میبایست به امکانات فعلی بورد مواردی را اضافه نمایید.

ثبت دیدگاه
نام *
ایمیل*
دیدگاه *
0دیدگاه