نحوه نصب سیستم عامل های مختلف

  • مدرس: علی بیگدلی
  • تاریخ انتشار: Aug 25, 2020

خوب تا حدودی با کلیات رزبری آشنا شدیم اما حالا باید با نحوه استفاده از اون روبرو بشیم. در این قسمت تلاش می شود که در ساده ترین حالت سیستم عامل پایه و محبوب rasbian را بر روی رزبری نصب و پیاده سازی کنیم و کلیات این سیستم عامل رو مورد بررسی قرار بدیم. البته هنوز در ابتدای راه هستیم و قرار نیست همه امکانات همین الان بررسی بشن.

پیش نیاز های این قسمت
نحوه پیاده سازی
نحوه ساخت سیستم عامل قابل بوت raspbian بر روی SD Card

فایل حاوی سیستم عامل raspbian را می بایست از سایت raspberrypi.org دانلود نمایید.سپس sd card رو با استفاده از هر مبدلی که دارید به لپتاپ و یا کامپیوتر خود متصل کنید.

1- برای سیستم عامل ویندوز

برای ساخت یک مموری کارد قابل بوت سیستم عامل رزبین می بایست برنامه مخصوص ویندوز برای ساخت را دانلود نمایید. برنامه win32diskimager را از این لینک دانلود نمایید. سپس برنامه را باز کنید. در صفحه باز شده بر روی ایکون پوشه کلیک و پس از انتخاب فایل حاوی سیستم عامل بر روی Write کلیک نمایید و تا انتهای کار منتظر بمانید.

2- برای سیستم عامل های لینوکس، ویندوز و MAC

برای استفاده از این روش کافیست که نرم افزار Etcher را دانلود و نصب نمایید. سپس برنامه را باز نمایید و در صفحه زیر با انتخاب فایل حاوی سیستم عامل و دستگاه مورد نظر برای نوشتن اطلاعات اقدام نمایید.

پس از اتمام کار SDCARD را در جایگاه حافظه raspberry قرار دهید و دستگاه را روشن نمایید. در حین روشن شدن با چندین صفحه مواجه می شوید که در ادامه آموزش به شما نشان خواهیم داد.

ثبت دیدگاه
نام *
ایمیل*
دیدگاه *
0دیدگاه