کتابخانه های استاندارد pip

 • مدرس: علی بیگدلی
 • تاریخ انتشار: Aug 24, 2020

ماژول ها

سه نوع اصلی از ماژول ها در پایتون وجود دارد،آنهایی که خودتان می نویسید، آنهایی که از منابع خارجی نصب می کنید ودر آخز آنهایی که با پایتون از پیش نصب شده اند. آخرین نوع کتابخانه استاندارد نامیده می شود و شامل بسیاری از ماژول های مفید می باشد.برخی از ماژول های مفید کتابخانه استاندارد عبارتند از:string, re, datetime, math, random, os, multiprocessing, subprocess, socket, email, json, doctest, unittest, pdb, argparse ,sys. وظایفی که می تواند توسط کتابخانه استاندارد انجام شود عبارتند از تجزیه رشته، سریال سازی داده ها، آزمایش، اشکال زدایی و دستکاری تاریخ، ایمیل، استدلال خط فرمان و خیلی بیشتر! نکته:کتابخانه استاندارد گسترده پایتون یکی از مهمترین نقاط قوت آن به عنوان یک زبان است.

کتابخانه های استاندارد

برخی از ماژولهای کتابخانه استاندارد در پایتون نوشته شده و برخی از آنها در C نوشته شده است. اکثر آنها در تمام سیستم عاملها قابل دسترسی هستند، اما برخی از آنها برای ویندوز یا یونیکس خاص هستند. نکته: ما تمام ماژول های موجود در کتابخانه استاندارد را پوشش نمی دهیم. به سادگی بیش از حد وجود دارد. مستندات کامل کتابخانه استاندارد در سایت اینترنتی www.python.org در دسترس است.

ماژول ها

خیلی از ماژول های قابل نصب که توسط دیگران نوشته شده اند را می توان در قالبی از پکیج های پایتون یافت.(Python Package Index (PYPI)) بهترین راه برای نصب این ماژول ها، استفاده از یک برنامه به نام pip است. (برای نصب pip کافیست که فایل پیسوت شده به نام را دانلود و با دو بار کلیک بر روی آن اجرا نمایید، در اصل هدف اجرا شدن کد های نوشته شده در فایل get-pip.py هستش پس یا فایل رو باز کنید و اجرا کنید و یا در دایرکتوری فایل دانلود شده دستور python get-pip.py رو اجرا کنید تا پکیج نصب بشه. لطفا به نسخه پایتون نصب شده برای اجرای کد دقت کنید) این به طور پیش فرض با توزیع های مدرن پایتون نصب می شود. اگر شما آن را ندارید، نصب آنلاین آسان است. هنگامی که شما آن را دارید، نصب کتابخانه ها از PyPI آسان است. به دنبال نام کتابخانه ای که می خواهید نصب کنید، به خط فرمان بروید (برای ویندوز Command Prompt) و فرمان pip install library_name را وارد کنید تا نصب شود. پس از انجام این کار، کتابخانه را وارد کنید و از آن در کد خود استفاده کنید. استفاده از pip روش استاندارد نصب کتابخانه ها در اکثر سیستم عامل ها است، اما برخی از کتابخانه ها دارای دو نسخه ی مجتمع شده برای ویندوز هستند. این فایل های اجرایی نرمال است که به شما اجازه می دهد کتابخانه ها را با GUI نصب کنید همانطور که برنامه های دیگر را نصب می کنید. نکته: مهم است که دستورات pip را در خط فرمان وارد کنید، نه مفسر پایتون.

ثبت دیدگاه
نام *
ایمیل*
دیدگاه *
captcha
4دیدگاه
 • arash
  1 week, 6 days ago

  سپاس

  • علی بیگدلی
   1 week, 6 days ago

   خواهش می کنم

 • arash
  2 weeks ago

  عرض احترام
  command line من به محض باز شدن بسته میشه و برنامه اجرا نمیشه.مشکل از کجاست؟

  • علی بیگدلی
   1 week, 6 days ago

   برای اینکه بفهمید pip رو نصب دارید یا خیر ابتدا از طریق cmd دستور pip رو تایپ کنید ببینید پیغام خطای پیدا نشدن رو میده یا نه اگر نبود فایل پیوست شده رو باز کنید و محتوای اون رو داخل یک فایل در داخل سیستم خود بریزید و سپس اون رو از طریق ترمینال مجددا باز کنید تا عمل نصب پیپ انجام بشه راه حل دیگری رو هم یه زودی به این پست اضافه می کنم